21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаЗабаваВилма Скарбери мајката на 81 годишниот Чак Норис го прослави својот 100-ти...

Вилма Скарбери мајката на 81 годишниот Чак Норис го прослави својот 100-ти роденден.

Познатиот американски актер Чак Норис сподели дека неговата мајка Вилма Скарбери наполни 100 години.

– Не можам да верувам, а не може ниту мајка ми! Таа наполни 100 години на 4 мај! – изјави тој, нагласувајќи дека таа е вистински пример за „верник“.

– Не би бил човекот што сум, да не беше таа. Благословена сум што ја имам – додаде Норис.

Да потсетиме, тој многу пати во текот на неговата повеќедецениска кариера зборуваше за неговата блискост со неговата мајка и за тоа колку му значи нејзината поддршка. Тој наполни 81 година пред нешто повеќе од два месеци и има пет деца и 13 внуци.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...