26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведен 23-годишен охриѓанец: Агресивно се однесувал кон полициски службеник.

Приведен 23-годишен охриѓанец: Агресивно се однесувал кон полициски службеник.

На 22-ри мај 2021 година, во 00:25 часот, во СВР Охрид, приведен е 23-годишниот М.А. од Охрид поради непристојно и агресивно однесување кон полициски службеник.

– При извршен преглед, кај него пронајдени и одземени се еден остар предмет и еден метален боксирач. Против него, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...