Синот на легендарниот германски возач Михаел Шумахер удри во оградата со својот болид.

Пред крајот на третиот слободен тренинг пред Големата трка во Монако, синот на легендарниот германски возач Михаел Шумахер, Мик, удри во оградата со својот болид.

Целата лева страна била целосно уништена. За потсетување, ова е прва сезона на Мик во тимот на Хаг. Неговиот татко успеа да освои рекордни седум титули.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here