18.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаШекеринска: Kaко Заев не се раѓа човек, тој никогаш нема да стане...

Шекеринска: Kaко Заев не се раѓа човек, тој никогаш нема да стане како Груевски…

„Т.н. политички кујни не ѝ донеле една добра работа на својата партија, иако секогаш ќе ги има. Тоа се обични луѓе кои нема да донесат вредност во партијата, затоа што ќе дојдат на дуел или интервју ќе бидат добри, туку затоа што не пишуваат програма, нема да отидат со комшиите да разговараат и да помогнат на локалната власт“, вели поранешната заменик-претседателка на СДСМ, Радмила Шекеринска за емисијата „Само интервју“.

Таа потенцира дека во СДСМ никогаш не молчела и не се дистанцирала.За сите теми кои болат, мора да се дискутира. Ние донесовме ново време во земјава. Тоа време од режимот никогаш нема да дозволиме да се врати. Заев нема никогаш да стане Груевски. Пред 4 години обезбедивме слобода, а без слобода, нема правда“, вели Шекеринска.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...