28.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаИ ова е успех: Македонскиот претставник Васил Гарванлиев заврши предпоследен,во првата полифинална...

И ова е успех: Македонскиот претставник Васил Гарванлиев заврши предпоследен,во првата полифинална вечер

Евросонг ја објави бодовната листа на полуфиналните вечери. Нашиот претставник Васил Гарванлиев, кој не успеа да се пласира во финалето во вторникот завршил претпоследен, на 15 место со само 23 поени, зад нас е само Ирска со 20 поени.

За Македонија во полуфиналето гласале вака: Хрватска-1, Ирска-2, Романија- 8, а сме добиле само една 12ка и тоа ос Словенија.


Македонското жири во првата полуфинална вечер гласало вака: Шведна-, Норвешка-3, Словенија-3, Кипар-4, Украина-5, Азербеџан-6, Русија-7, Хрватка-8, Малта-10 и највисоките бодови нашето жити и ги доделило на Израел.

Победник во првата полуфинална вечер била Малта со 325 поени, Хрваткса завршила на 11тото место, додека Словенија на 15.

 

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...