22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Македониja и даде 12 поени на Cpбиja, и ниту еден бод на...

Македониja и даде 12 поени на Cpбиja, и ниту еден бод на Бугapиja, Aлбaниja и Грција..

Translate (Eng):[gtranslate]

И жирито и публиката од Македонија даде 12 поени за преставничките на Србија, „Харикејн“ за овогодинешниот настап на Евровизија, која се одржа во Ротердам, Холандија.

По Србија, најмногу поени од публиката и од жирито од Македонија доби победничката песна на Евровизија од Италија.

РЕКЛАМА

Доколку го пропуштивте, гласањето можете да го погледнете на линкот во продолжение:
markukule

- Реклами -