19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Македонија загуби уште еден професионален актер: По кратко боледување денес не напушти...

Македонија загуби уште еден професионален актер: По кратко боледување денес не напушти Александар Видиков-Лавот.

Translate (Eng):[gtranslate]

IN MEMORIAM
По кратко боледување, денеска во 75-та година од животот почина Александар Видиков-Лавот.
Професионален актер- човек кој даде голем придонес во развојот на театарот во Кавадарци. Живееше за секоја нова улога. Зад себе остави бројни улоги во театарски претстави, телевизиски серии, народни приказни…го остави и филмот на кавадаречки дијалект “Каца”. Останаа не реализирани две сценарија за играни филмови кои Видиков ги имаше подготвено.
Вечна слава!

РЕКЛАМА
- Реклами -