13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Путин: Денес е денот на словенската писменост, која дојде од Македонија..

Путин: Денес е денот на словенската писменост, која дојде од Македонија..

Translate (Eng):[gtranslate]

„Му го честитаме на братскиот македонски народ денот на светите Кирил и Методиј и кој се слави како државен празик.

Денеска во Русија е свечен ден – Денот на словенската писменост, а писменоста дојде кај нас токму од Македонската земја, се вели во објавата на Твитер на Руската амбасада, кои ја пренеуваат изјавата од Претседателот Владимир Путин.

РЕКЛАМА
- Реклами -