12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Тешко повредено момче од Штип – со мопед излетало од коловоз

Тешко повредено момче од Штип – со мопед излетало од коловоз

Translate (Eng):[gtranslate]

На 23.05.2021 околу 17,00 часот во Штип, на ул.„Суитлак“, мопед „баотиан“ со штипски регистарски ознаки управуван од Д.К.(19) од Штип изгубил контрола и излетал од коловозот.

На Д.К. во Клиничката болница – Штип му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Штип.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -