Физичка пресметка во Гази Баба, три лица тепале малолетничка

На 23.05.2021 во 14,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачје на Гази Баба по претходна расправија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Б.(56), М.Б.(30), Ѓ.Ц.(42) од една страна и С.П.(44) и малолетничка, од друга страна, сите од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл. 4 и чл. 11 од ЗППЈРМ.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here