15.3 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Тешка сообраќајка несреќа кај Хидробиолошки завод во Охрид, автомобил излета од...

(ФОТО) Тешка сообраќајка несреќа кај Хидробиолошки завод во Охрид, автомобил излета од патот

Translate (Eng):[gtranslate]

Попладнево на магистралниот пат Охрид-Св.Наум, во близина на Хидробиолошкиот завод, се случи сообраќајна незгода.

-Патничко моторно возило “Рено клио” со охридски регистарски ознаки излетало од коловозот, едно лице се здобило со лесни телесни повреди, вели портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски во изјава за Охрид 24.

Увид на местото на незгодата изврши увидна екипа на СВР Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -