15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаАнгеловски: Благодарение на САД, повеќе не може да се скине сообраќајна казна

Ангеловски: Благодарение на САД, повеќе не може да се скине сообраќајна казна

Тони Ангеловски, портпаролот на МВР, во емисијата „Утрински брифинг“ потврди дека мобилните камери кај сообраќајните полицајци веќе се во функција и благодарение на тоа не може да се поништат со фаќање врски пропишаните казни.

„Нема никаква можност да се „скине казна“. Дополнително воведовме, благодарејќи на амбасадатата на САД, мобилни камери кои што ги носат полициските службеници во сообраќајната полиција и целот разговор со вас се снима. Тој оди во базата на МВР и тој стои документиран“, рече Ангеловски во емисијата.

Портпаролот рече дека за време на продолжениот викенд биле изречени над 1800 санкции, а голем дел од овие санкции се за возење од дури над 70 км/ч над дозволеното.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...