15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаЗабаваВане Маркоски: Ми се исполни желбата која ја посакував уште од дете....

Ване Маркоски: Ми се исполни желбата која ја посакував уште од дете….

ТВ водителот Ване Маркоски пред неколку месеци започна со работа на утринската програма на Македонската телевизија како и на Радио 2.

Извесен период пред да го отпочне својот ангажман во националниот сервис, Ване имаше пауза од работа, но периодов новата медиумска куќа му овозможи да биде доста активен на професионално поле.

Имено, во саботното финале на Еврозивија на Ване му беше доделена задачата за која сонувал уште од дете.

Тој ги презентираше поените кои ги додели Македонија на земјите учеснички на финалнта ноќ и се појави пред европската публика на големото музичко случување. Во врска со оваа телевизиска можност Ване се огласи на својот Фејсбук и во објавата вели:

-Студио 6, МРТ. Од тука вечерва ќе ги презентираме бодовите од македонското жири за Евровизија За некого само финале, за мене 15 секунди исполнување на желба од дете, силна желба на човек кој ја сака телевизијата, да се појавам и одработам за овој голем настан и да ги преставам бодовите од националното македонско жири .Кратки, ама одговорни секунди …Не за џабе рекле “пази што посакуваш”, напиша Ване чија сатисфакција од сработеното беше евидентна.

Концизен, позитивен, насмеан, таков беше нашиот презентер кој 12-та од Македонија ја додели на „Хурикејн“ или преставничките на Србија за песната „Локо локо“.

Преземено од vistina.com.mk

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...