11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Ирена ја познаваме како селската мома од „Народните приказни“ - Но погледнете...

Ирена ја познаваме како селската мома од „Народните приказни“ – Но погледнете каква убавица е таа во реалниот живот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Постојано ја гледаме како дел од екипата на Македонските народни приказни на Канал 5 телевизија, а покрај тоа глуми и во неколку театарски претстави и ангажирана е со синхронизирање на турските серии.

 

prva

 

РЕКЛАМА

Младата и надежна актерка Ирена Илиевска иако во приказни се појавува во улога на скромна селска мома, таа и таму плени со убавината.

Ирена вели дека страста за актерството кај неа се родила уште од основно училиште, а први учители и биле двајца наши големи актери Тони Михајловски и Александар Микиќ.

За Македонските народни приказни во едно интервју младата актерка изјави:

Приказните се дел од нас, дел од нашето минато, минатото на нашите прабаби и дедовци. Го носиме тој код впишан длабоко во нас и треба да го негуваме. Тие се дел од блиското минатото на овој народ, па од таму верувам дека потекнува и интересот на гледачите за овој тип програма. До сега Канал 5 тв има снимено речиси 200 народни приказни чија гледаност е се поголема. Мислам дека тоа е доволен коментар за успешноста на проектот. Се надевам дека ќе стануваме се подобри, а гледаноста и бројот на задоволни гледачи ќе расте.

Погледнете како изгледа оваа убавица во приватноста!

 

11539568_10207176325076508_2874158704305597870_n-650x650

 

 

11836729_10207461820893725_2517157424570641175_n-650x390

 

 

13335917_10209668669783568_3051409569611643680_n-650x650

 

 

13600178_10209938291763949_2398286771521264969_n
Zase.mk
- Реклами -