11.9 C
Ohrid
среда, април 17, 2024
ПочетнаМакедонијаИрена ја познаваме како селската мома од „Народните приказни“ - Но погледнете...

Ирена ја познаваме како селската мома од „Народните приказни“ – Но погледнете каква убавица е таа во реалниот живот.

Постојано ја гледаме како дел од екипата на Македонските народни приказни на Канал 5 телевизија, а покрај тоа глуми и во неколку театарски претстави и ангажирана е со синхронизирање на турските серии.

 

prva

 

Младата и надежна актерка Ирена Илиевска иако во приказни се појавува во улога на скромна селска мома, таа и таму плени со убавината.

Ирена вели дека страста за актерството кај неа се родила уште од основно училиште, а први учители и биле двајца наши големи актери Тони Михајловски и Александар Микиќ.

За Македонските народни приказни во едно интервју младата актерка изјави:

Приказните се дел од нас, дел од нашето минато, минатото на нашите прабаби и дедовци. Го носиме тој код впишан длабоко во нас и треба да го негуваме. Тие се дел од блиското минатото на овој народ, па од таму верувам дека потекнува и интересот на гледачите за овој тип програма. До сега Канал 5 тв има снимено речиси 200 народни приказни чија гледаност е се поголема. Мислам дека тоа е доволен коментар за успешноста на проектот. Се надевам дека ќе стануваме се подобри, а гледаноста и бројот на задоволни гледачи ќе расте.

Погледнете како изгледа оваа убавица во приватноста!

 

11539568_10207176325076508_2874158704305597870_n-650x650

 

 

11836729_10207461820893725_2517157424570641175_n-650x390

 

 

13335917_10209668669783568_3051409569611643680_n-650x650

 

 

13600178_10209938291763949_2398286771521264969_n
Zase.mk
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Владата заклучи: 24 април (среда) и 8 мај да бидат неработни денови за сите граѓани

На 16. седница, Владата заклучи 24 април 2024 година (среда) и 8 мај 2024 година (среда) да бидат неработни денови за сите граѓани на...

Да бидеме хумани! Апел за помош на Сашо Лазаровски кој по вторпат се бори со рак

Сашо Лазаровски има потреба од нашата помош. Битолчанецот, кој еднаш го победи ракот на белите дробови, сега повторно води тешка борба со оваа опака...

Таравари: Ќе гo забраниме коцкањето и брзите кредити, идната Влада ќе ги покрива долговите на граѓаните од брзи кредити“, рече Таравари

Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари важна посета на градот Струга, каде се разговараше за различни прашања во заедницата, почнувајќи од здравствените работници до...

Давкова: Денес во Валандово се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов.

Во пријатната атмосфера, денес, во неговиот роден град Валандово, се сретнав со мојот драг колега, Ѓорге Иванов. Имавме можност да поразговаравме за многу...