14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија 26 годишна пациентка скокнала од прозор од Клиниката за токсикологија

26 годишна пациентка скокнала од прозор од Клиниката за токсикологија

Translate (Eng):[gtranslate]

Утрово пред 7 часот, од првиот кат на Клиниката за токсикологија, од прозор
скокнала пациентка која била хоспитализирана на клиниката.
Станува збор за 26-годишна девојка од Скопје.
Од МВР велат дека девојката била пренесена во Ургентниот центар за укажување
лекарска помош и дека се наоѓа надвор од животна опасност.
Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се испитуваат мотивите за
несреќниот настан.

РЕКЛАМА
- Реклами -