19.6 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија „Бордо - црната комбинација е дрес на Албанија  -TМРО бара разрешување на...

„Бордо – црната комбинација е дрес на Албанија  -TМРО бара разрешување на претседателот на ФФМ промена на боите на дресовите на репрезентацијата

Translate (Eng):[gtranslate]

„Бордо – црната комбинација е дрес на Албанија  -TМРО бара разрешување на претседателот на ФФМ поради промена на боите на дресовите на репрезентацијата

ТМРО бара Агенцијата за млади и спорт и Владата на Македонија, веднаш да го разрешат претседателот на ФФМ, заради, како што велат, скандалот со промената на боите на дресовите на фудбалската репрезентација на претстојното Европско првенство.

„Бордо – црната комбинација е дрес на Албанија, и ова е намерна провокација со цел демонстрација на немакедонска држава на ЕП, без државните и национални македонски црвено – жолти симболи. Зоран Заев, веднаш како претседател на Влада, да реагира и го спречи срамот со неистакнување на државните бои”, изјави претсадателот на ТМРО, Ванчо Шехтански.

РЕКЛАМА

Превземено од мкд.мк

- Реклами -