22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаВечерва разрешен претседателот на Сдсм-Охрид Лазе Танески

Вечерва разрешен претседателот на Сдсм-Охрид Лазе Танески

Извршниот одбор на СДСМ вечерва го разреши претседателот на Сдсм-Охрид Лазе Танески .

Лазе Танески не можел да биде Пратеник во Парламент , Претседател на Сдсм Охрид и Член на Централниот Одбор на Сдсм во Северна Македонија.

Како најсериозни за претседателското место на Сдсм Охрид се спомнуваат Три имиња од кој

Науму Јованоски Чакар – поранешен претседател на Сдсм Охрид и познат бизнисмен во Охрид.

Лупчо Грданоски – директор ба ЈП Охридски Комуналец и претседател на ГФК Охрид Лихнидос .

и Ристе Недески кој беше и сеуште е десна рака на Лазе Танески .

Наскоро повеќе информации …

.

.Ohrid Vest

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...