14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Жител на Демир Капија со ловечка пушка тепал мачки, но го погодил...

Жител на Демир Капија со ловечка пушка тепал мачки, но го погодил прозорецот на неговиот сосед.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера М.А.(51) од село Бистренци пријавил дека неговиот сосед Ќ.П. од селото со ловџиска пушка пукал кон мачки при што една од сачмите завршила во ролетна од прозорец на пријавителот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -