9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Мвр го казни лудакот кој возеше во спротивна лента за да стане...

Мвр го казни лудакот кој возеше во спротивна лента за да стане славен на ТикТок.

Translate (Eng):[gtranslate]

Полициски службеници од Одделението за безбедност во патниот сообраќај при СВР Скопје презедоа мерки и активности и денеска го пронајдоа и санкционираа лицето кое со своето возило возеше во спротивна насока во скопската населба Ѓорче Петров и потоа објави видео снимка на социјалната мрежа „тик ток“, соопштуваат од МВР.

Лицето е идентификувано – С.С. (22) од Скопје и против него се преземени соодветни мерки и покрај соодветната санкција според Законот за безбедност во сообраќајот за возењето во спротивен правец, С.С. е санкциониран и за управување возило без возачка дозвола.

Министерството за внатрешни работи продолжува со санкционирањето на несовесните граѓани, кои со непочитувањето на сообраќајните правила и прописи ја загрозуваат безбедноста на останатите учесници во сообраќајот, велат оттаму.

РЕКЛАМА