19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија ФФМ ги послуша фановите: Македонија на Европското првенство ќе игра со старите...

ФФМ ги послуша фановите: Македонија на Европското првенство ќе игра со старите дресови?!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини, на социјалните мрежи објави фотографија со стариот дрес, што најверојатно значи дека со него ќе настапиме на Европското првенство.

Голема врева во јавноста крена новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација, кој наместо во црвена, беше во бордо боја.

Негодуваа и фудбалерите преку социјалните мрежи, особено капитенот Горан Пандев, кој ги објавуваше старите дресови.

РЕКЛАМА

Се чини дека под притисокот на јавноста ФФМ попушти, па денеска претседателот Муамед Сејдини објави фотографија од стариот дрес и напиша: „Одиме на Европско! Напред Македонија! Фудбал се игра за фановите!“.

- Реклами -