22.9 C
Ohrid
четврток, јули 18, 2024
ПочетнаМакедонијаНиколоски: ''За градоначалничките избори во Охрид има да згазиме''...

Николоски: ”За градоначалничките избори во Охрид има да згазиме”…

ВМРО ДПМНЕ се подготвува за локалните избори, изјави денеска од Охрид потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Во моментот, според Николоски, има една отворена постапка на сумирање на јавно мислење и во партиската база и во поддржувачите на партијата, но и во пошироката јавност.

Тој е убеден дека во Охрид ќе имаат победа.

“За Охрид сум убеден дека ќе имаме победа, имаме навистина неколку сериозни кандидати што мислам дека можат да донесат победа во градот, а исто така ќе имаме и силна советничка листа, така што се надевам дека ќе имаме добар резултат. Не само како казна на она што го зборував претходно, за нереализирани големи инфраструктурни проекти, туку и како едно ветување за иднината, за добри работи кои што можат да се случуваат во градот. Очекуваме во текот на летото да ги комплетираме овие процеси и да ја запознаеме јавноста со решенијата“, изјави Николоски.

Во овој момент, како што рече Николоски, би сакале да видиме и предвремени парламентарни избори, секако тоа не зависи само од нас, треба да имаме консензус и со останатите политички партии или барем со мнозинството во Собранието.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...