13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Николоски: ''За градоначалничките избори во Охрид има да згазиме''...

Николоски: ”За градоначалничките избори во Охрид има да згазиме”…

Translate (Eng):[gtranslate]

ВМРО ДПМНЕ се подготвува за локалните избори, изјави денеска од Охрид потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Во моментот, според Николоски, има една отворена постапка на сумирање на јавно мислење и во партиската база и во поддржувачите на партијата, но и во пошироката јавност.

Тој е убеден дека во Охрид ќе имаат победа.

РЕКЛАМА

“За Охрид сум убеден дека ќе имаме победа, имаме навистина неколку сериозни кандидати што мислам дека можат да донесат победа во градот, а исто така ќе имаме и силна советничка листа, така што се надевам дека ќе имаме добар резултат. Не само како казна на она што го зборував претходно, за нереализирани големи инфраструктурни проекти, туку и како едно ветување за иднината, за добри работи кои што можат да се случуваат во градот. Очекуваме во текот на летото да ги комплетираме овие процеси и да ја запознаеме јавноста со решенијата“, изјави Николоски.

Во овој момент, како што рече Николоски, би сакале да видиме и предвремени парламентарни избори, секако тоа не зависи само од нас, треба да имаме консензус и со останатите политички партии или барем со мнозинството во Собранието.

- Реклами -