19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Пред една недела во Охрид поставија асфалт, а денес го копаат.

Пред една недела во Охрид поставија асфалт, а денес го копаат.

Translate (Eng):[gtranslate]

ПОПЛАКА ОД ГРАЃАНИ: Се копа новиот асфалт на улицата “15 Корпус” кој беше поставен пред само една недела. Селата кои гравитираат на овој потег бараат да се затворат дупките и да се забрза реконструкцијата на оваа улица.

Можно е да е слика од автомобил и road

Можно е да е слика од road и дрво

РЕКЛАМА
- Реклами -