27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија (Видео) Новата песна на ДНК и пријателите “Македонија на Европско”

(Видео) Новата песна на ДНК и пријателите “Македонија на Европско”

Translate (Eng):[gtranslate]

Музичари, спортисти, јавни личности – скоро цела македонска естрада ја собраа Андреј и Панчо за новата песна посветена на македонските фудбалери и нивниот престоен настап на Европското првенство. „Македонија на Евроспко“ е дело на Панчо и Лазар Цветковски.

Во продолжение ви ја прикажуваме новата химна на ДНК

– Македонија на Европско
Од мало место мала земја сме ние
Но тука сонце сјае храбто срце бие
За нас ќе слушне сега цел свет, цела европа,
Одиме на европско спремни сме за борба.
Срце на терен, сега сите ко еден,
Играјте за сите нас за секој Македонец.
Цела нација е тука сите сме под едно знаме, навивај за Македонија кој, кај и да е.
Реф х 2
Оооо
Македонија на Европско
Сите сплотени сме заедно
Оооооо
Македонија на Европско
сите дишеме ко едно
Строфа 2
Висар Мусли, Дарко, Џани Стефан Ристовски
назад многу јаки сме во одбрана сме лавови.
Николов, Адеми се тука во средина, кога Барди шутира секој голман го матира
Елиф, Нестор, Трајковски се напред страшен тандем
поздрав до најдобриот Горан ГРАНДЕ Пандев
Октопод на голот ни е Столе Димитриевски
Најголемо фала до селекторот Ангеловски
Реф х 2
Оооо оооооо
Македонија на европско
Сите сплотени сме заедно
Оооооо
Македонија на европско
сите дишеме ко едно

РЕКЛАМА
- Реклами -