13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Забава Кога губиш мајка, губиш дел од себе кој секогаш ќе ти недостасува!

Кога губиш мајка, губиш дел од себе кој секогаш ќе ти недостасува!

Translate (Eng):[gtranslate]

Мајка ми ми значеше цел свет и ме прогонува мислата што можеби никогаш не ипренесов на неа колку ја сакам. Ми недостасува секој ден исе надевав дека ќе можев да и го кажам тоа.
Таа беше секогаш тука за мене, и во лошо и водобро…Најдобар пријател на светот е мајката…кога ја немаш неа….ја губиш најдобрата пријателка што најмногу те сакала…

Посакуваш да и кажеш се што не си и кажал,да ја гушнеш барем уште еднаш, да биде туказа тебе, ти за неа…но сфаќаш дека ја нема повеќе…и тој дел од тебе засекогаш ќе фали….

РЕКЛАМА
- Реклами -