15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Внимавајте: Нова лажна наградна игра кружи по фејсбук пораки- Не наседнувајте да...

Внимавајте: Нова лажна наградна игра кружи по фејсбук пораки- Не наседнувајте да кликнете..

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на целиот ден кружат фејсбук пораки со чудна содржина наведувајќи различни познати светски брендови. Се работи за порака во форма на линк во која пишува дека сте добитник на 10000 денари и за нивно подигнување треба да се регистрирате и со тоа автоматски да се инфицирате и истата порака ја испраќате на безброј ваши пријатели од фејсбук листата.

 

РЕКЛАМА

Не наседнувајте и веднаш репортнете ја измамата со цел заштита на нашите приватни и лични податоци, бидејќи крајната цел не е позната зошто постои овој вирус на социјалните мрежи.

порта

- Реклами -