22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Погребално возило- Донација од градоначалникот Мерко..

Погребално возило- Донација од градоначалникот Мерко..

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес на 03.06.2021 г., Градоначалникот на Струга г-дин Рамиз Мерко го посети Струшкото муфтиство каде беше примен од струшкиот муфтија мр. Салим еф. Сулејмани со неговите соработници.

Целта на оваа посета беше донација на едно специјализирано возило за погребни услуги.

спектра

РЕКЛАМА
- Реклами -