27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Заев: Дуи има изненадување за сите во Македонија, а какво е тоа...

Заев: Дуи има изненадување за сите во Македонија, а какво е тоа изненадување ќе дознаете на 5 јуни.

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Заев вели дека изненадувањето на ДУИ ќе биде убава работа. Тој денеска во изјава за медиумите рече дека знае за што зборува ДУИ но не сака да открие детали бидејќи тоа е агенда на ДУИ.

Рече дека партијата прави промени кои ќе донесат позитивен момент во целата држава но дека не сака да зборува за детали.
Утрово медиумите објавија дека ДУИ планира да предложи заеднички кандидат со СДСМ за градоначалник на Скопје кој ќе биде етнички Албанец, но изјавата на Заев не даде потврда на тоа.

РЕКЛАМА
- Реклами -