22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија За само 2.000 евра инвестиција-Стружани добија ''Небо од Чадори''

За само 2.000 евра инвестиција-Стружани добија ”Небо од Чадори”

Translate (Eng):[gtranslate]

Небо од чадори на главното струшко шеталиште е новата атракција во градот на мостовите.

Шестотини чадори во различни бои висат на шеталиштето и привлекуваат внимание на минувачите.

Чадорите се поставени од страна на Јавното Комунално претпријатие.

РЕКЛАМА

-„Со овој декоративен проект , сакавме да направиме уште едно привлечно катче во Струга. Тука цел булевар се анместени околу шестотини чадори инцестиција која целосно чини 120 000 денари. Финансирана од нашето претпријатие“, вели Икмет Ислами директор на Јавното Комунално претпријатие Струга.

Шарената туристичка атракција, која обезбедува и убава сенка во топлите денови ја има во повеќе европски метрополи.

Охрид Нет

- Реклами -