19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Михајло Мики: Овој Мерцедес во Бугарија е 2.600 евра а во Македонија...

Михајло Мики: Овој Мерцедес во Бугарија е 2.600 евра а во Македонија е дупло, зарем не може и кај нас да биде толку?!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Фејзбук статус на Михајло Мики Тодороски:

Што гледаме на сликата?! Убав Мерцедес. Човекк го продава само за 2600 евра. Зашо е толку ефтин? Затоа што е на бугарски таблици.
Зашто не може да биде толку пари на Македонски таблици?
Затоа што СДС и ЖМРО 30 години не држат во едно заложништво и не ти даваат да мрднеш.
Овој пак човек оваа кола во Германија, Австрија и да не набројувам држави, ја купил многу поефтино и од оваа цена.
Не можам да го имам овој Мерцедес во Македонија затоа што треба да платам царина, данок, хомологација и ред други плаќања и чини дупло повеќе.
Дополнително, не можеш и да сакаш да го направиш на МК табли затоа што е 2003-2004 година. Као у Македонија да не се возат возила од таа година! Па комбено што јас го возам е од 90та! Од Анте Маркович!
Зошто БУГАР да може да вози ваква кола за толку пари а Македонец да не може? Нема врска ова со тоа што не сме членка на ЕУ!
Еееее коа ќе бидеме членка на ЕУ тогаш ќе може и тогаш нема да го загадува ова возило воздухот и нема да има потреба од царина, данок, хомологација… ТАКА?

РЕКЛАМА
- Реклами -