14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Добивме прекрасна вест: Александар Георгиевски ќе изгради нов дом за малечката Мишела...

Добивме прекрасна вест: Александар Георгиевски ќе изгради нов дом за малечката Мишела од Куманово, девојчето кое си легнуваше да спие со празно стомаче.

Translate (Eng):[gtranslate]

За Александар Горгиевски од Штип само едно големо браво, вака ќе го започнеме овој текст. Овој млад човек повторно на дело, а не само на тестатура како многу други, ја покажа својата хуманост.

Денес добивме прекрасна вест. Хуманитарецот Александар  откако ќе ја заврши акцијата во Ерџелија нема да застане.
Негов следен подвиг ќе биде градење дом за баба Мирјана и малата Мишела од Куманово, девојчето кое живее со својата баба без покрив над главата, девојчето кое си легнуваше гладно но не и кажуваше на својата баба за да не се нервира…
Браво за храброста и ентузијазмот. Заедно можеме многу.

РЕКЛАМА

- Реклами -