27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Битбоксерот Буцо со мотивирачка порака: Кога јас можев да ослабнам 51 килограм,...

Битбоксерот Буцо со мотивирачка порака: Кога јас можев да ослабнам 51 килограм, можете и вие !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Битбоксерот Буцо до сите што имаат проблем со вишокот на килограми испрати искрена мотивирачка порака:Можно е да е слика од 1 лице, sitting, пијалок и внатре

Здраво луѓе, уште сум во шок од самиот себе , ќе бидам искрен и краток. Последен пат кога вагата ми покажуваше две цифри беше пред 12 години кога бев 6то одделение. Од тогаш навака, цели 13 години сум ТРИ цифри и стасав до 150 кила се до денес кога гордо можам да кажам за себе дека со истрајност и посветеност го направив за мене навидум невозможно и со промена на лошите навики ( лоша исхрана, не доволна физичка активност ) повторно сум на две цифри 99кг. и 3 конфекциски броја подоле. 😬
Среќен сум и затоа денес прославувам со една здрава торта од @vegabar
Кога јас можев да симнам 51кг можете и сите вие, не сакам да ве слушнам со никакви оправдувања. Ве гушкам и посакувам се најубаво на сите, а следна торта кога ќе дојдам на 80кг 😬Можно е да е слика од 1 лице, стоење, basketball jersey, внатре и текст кој вели „CLEVELAND“

РЕКЛАМА
- Реклами -