16.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Објавена листата на компании што зеле државна помош, а не исплатиле плати

Објавена листата на компании што зеле државна помош, а не исплатиле плати

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата ја објави листата на компании на кои им е исплатена државна помош за минимална плата, а тие не ги уплатиле средствата на своите вработени.

Целата листа на која има фирми од Охрид можете да ја погледнете ТУКА!

РЕКЛАМА
- Реклами -