20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаМакедонијаТурција ќе и донира на Македонија 30 илјади вакцини Синовак

Турција ќе и донира на Македонија 30 илјади вакцини Синовак

Турција ќе и донира на Македонија 30илјади вакацини од кинеската Синовак
информира министерот за здравство Венко Филипче на социјалните мрежи.
Оваа инфомарција доаѓа по вечерашната средбата на Филипче и премиерот Зоран Заев со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Истанбул.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...