27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Власта не знае за одмор: Во Баница се асфалтираше улица во должина...

Власта не знае за одмор: Во Баница се асфалтираше улица во должина од 200 метри.

Translate (Eng):[gtranslate]

Коста Јаневски, градоначалник на општина Струмица:

Денеска во населеното место Баница се асфалтираше улица во должина од 200 метри, а претходните денови се тампонираше дел од локалниот пат кон манастирот Св. Ѓорѓија. Продолжуваме понатаму во населените места Свидовица и Градско Балдовци и улица во населбата Касарна.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -