27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаВласта не знае за одмор: Во Баница се асфалтираше улица во должина...

Власта не знае за одмор: Во Баница се асфалтираше улица во должина од 200 метри.

Коста Јаневски, градоначалник на општина Струмица:

Денеска во населеното место Баница се асфалтираше улица во должина од 200 метри, а претходните денови се тампонираше дел од локалниот пат кон манастирот Св. Ѓорѓија. Продолжуваме понатаму во населените места Свидовица и Градско Балдовци и улица во населбата Касарна.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...