15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Забава Кокошка присвои мачиња – Тие мислат дека таа им е мајка па...

Кокошка присвои мачиња – Тие мислат дека таа им е мајка па се кријат по нејзините крилја. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Оваа неодолива сцена ја пронајде земјоделец од Ирак, а видеото веднаш го обиколи светот. Животинскиот свет е полн со чуда. И кога нешто ви изгледа невозможно, животот брзо ве негира. Таква е приказната за една кокошка и три мачиња.

За да биде приказната уште поинтересна, овие три преслатки мачиња имаат мајка мачка која се грижи за нив. Меѓутоа, кога таа не е таму, тие се гушкаат под нивната друга мајка – кокошката. Еден земјоделец од Ирак слушнал мјаукање и започнал да бара мачиња. Кога влегол во шталата, мачето ги немало никаде. И тогаш виде кокошка како лежи во гнездо. Кога погледна под нејзините перја, се појавија три мачиња.

Кока се грижеше за нив како да се нејзините пилиња, а тие уживаат и се греат под нејзините перја. Затоа не е изненадувачки што најчестите коментари под ова видео беа дека оваа сцена буквално им го разубави денот.

РЕКЛАМА

Погледнете колку се неодоливи:

- Реклами -