29.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаЗабаваКокошка присвои мачиња – Тие мислат дека таа им е мајка па...

Кокошка присвои мачиња – Тие мислат дека таа им е мајка па се кријат по нејзините крилја. (Видео)

Оваа неодолива сцена ја пронајде земјоделец од Ирак, а видеото веднаш го обиколи светот. Животинскиот свет е полн со чуда. И кога нешто ви изгледа невозможно, животот брзо ве негира. Таква е приказната за една кокошка и три мачиња.

За да биде приказната уште поинтересна, овие три преслатки мачиња имаат мајка мачка која се грижи за нив. Меѓутоа, кога таа не е таму, тие се гушкаат под нивната друга мајка – кокошката. Еден земјоделец од Ирак слушнал мјаукање и започнал да бара мачиња. Кога влегол во шталата, мачето ги немало никаде. И тогаш виде кокошка како лежи во гнездо. Кога погледна под нејзините перја, се појавија три мачиња.

Кока се грижеше за нив како да се нејзините пилиња, а тие уживаат и се греат под нејзините перја. Затоа не е изненадувачки што најчестите коментари под ова видео беа дека оваа сцена буквално им го разубави денот.

Погледнете колку се неодоливи:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...

Тепачка помеѓу две семејства во Штип, полицијата приведе 11 лица

На 13.07.2024 во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишил од слобода З.М.(27), М.С.(29),М.К.(27), А.К.(24), М.К.(50), М.К.(30), Ш.К.(52), Е.Д.(43), Џ.Д.(23), А.Д.(25) и Џ.Ј.(28)...