27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Фросе: Не ги мочајте диносаурусите !!

Фросе: Не ги мочајте диносаурусите !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако се отвори Дино паркот во Скопје и стана атракција и место што го посетија
повеќе од 12 илјади посетители за само неколку дена, почнаа и проблемите.
Надлежните веќе апелираа посетителите да не ги јаваат и да не ги тегнат за опаш
диносаурусите, ама за да биде сликата уште подраматична на социјалните мрежи
осамна фотографија на која дете моча среде Дино паркот, а само на пет метри од
случкава има тоалети….

РЕКЛАМА
- Реклами -