27.9 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаМакедонијаMaлата шампионка Вики ја доби најтешката борба со peтката болecт на cpцето...

Maлата шампионка Вики ја доби најтешката борба со peтката болecт на cpцето (WPW Синдpoм)

13-годишната Викторија Стојаноска од Прилеп, на која и’ беше дијагнocтициpaна peтка болecт на cpцето (WPW Синдpoм), денеска беше успешно опepиpaна во болницата “МЕХМЕД АКИФ” во Истанбул и се чувствува одлично – информираат од боречкиот клуб “7-ми Мај” .

За малата шампионка, која зад себе има голем број освоени медали во борење, се собираа средства на повеќе места во Прилеп.

Хуманите граѓани го дадоја својот придонес, а со тоа и’ помогнаа на Вики да ја добие најтешката победа.

-Голема благодарност до докторите и персоналот на болницата МЕХМЕД АКИФ во Истанбул,и до сите хумани луѓе кои помигнаа нашата Вики да ја победи болеста и да ја извојува натешката победа. Денес беше успешно оперирана и се чувствува супер! БРАВОООО ВИКИ! – напишаа од БК “7-ми Мај” од Прилеп.

На Вики и’ посакуваме брзо закрепнување и што побрзо враќање на победничките патеки.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...