15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Maлата шампионка Вики ја доби најтешката борба со peтката болecт на cpцето...

Maлата шампионка Вики ја доби најтешката борба со peтката болecт на cpцето (WPW Синдpoм)

Translate (Eng):[gtranslate]

13-годишната Викторија Стојаноска од Прилеп, на која и’ беше дијагнocтициpaна peтка болecт на cpцето (WPW Синдpoм), денеска беше успешно опepиpaна во болницата “МЕХМЕД АКИФ” во Истанбул и се чувствува одлично – информираат од боречкиот клуб “7-ми Мај” .

За малата шампионка, која зад себе има голем број освоени медали во борење, се собираа средства на повеќе места во Прилеп.

Хуманите граѓани го дадоја својот придонес, а со тоа и’ помогнаа на Вики да ја добие најтешката победа.

-Голема благодарност до докторите и персоналот на болницата МЕХМЕД АКИФ во Истанбул,и до сите хумани луѓе кои помигнаа нашата Вики да ја победи болеста и да ја извојува натешката победа. Денес беше успешно оперирана и се чувствува супер! БРАВОООО ВИКИ! – напишаа од БК “7-ми Мај” од Прилеп.

На Вики и’ посакуваме брзо закрепнување и што побрзо враќање на победничките патеки.