13.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Али Ахмети: Јас влегов во војна зошто се негираше нашиот јазик, исто...

Али Ахмети: Јас влегов во војна зошто се негираше нашиот јазик, исто така во 1980 потпишав документ за да се отвори универзитет на Албански јазик во Скопје. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека Али Ахмети гостуваше во дневникот на ТВ21 доби скокотливо прашање, а прашањето гласеше што направи Али Ахмети од 2001 година за Македонија.

Али одговара дека ја внесол Македонија во Нато, исто така започнал и војна за тоа што бил негиран Албанскиот јазик и знаме, откако новинарот не се согласуваше со Ахмети, тој кажа низ хумор дека направил сателит за Македонија да може да скокне на месечината..

РЕКЛАМА
- Реклами -