14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија (видео) Мажот што сакаше да скокне од зграда кај Мавровка разубеден од...

(видео) Мажот што сакаше да скокне од зграда кај Мавровка разубеден од намерата

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако утрово во близина на трговскиот центар „Мавровка“ маж се сакаше да скокне од зграда, спасувачки екипи повеќе часови се обидуваа да го разубедат човекот.

Во близина на зградата бил поставен и душек за спасување, а повеќе часови се преговарало со човекот, по што полицијата успеала да го разубеди од намерата.

На терен, освен полиција имало и екипи на противпожарна единица на Град Скопје како и Брза помош.

РЕКЛАМА

По повеќечасовно убедување, успешно заврши спасувачката акција кај ТЦ „Мавровка“

Откако утрово во близина на трговскиот центар „Мавровка“ маж се сакаше да скокне од зграда, спасувачки екипи повеќе часови се обидуваа да го разубедат човекот.

Во близина на зградата бил поставен и душек за спасување, а повеќе часови се преговарало со човекот, по што полицијата успеала да го разубеди од намерата.

На терен, освен полиција имало и екипи на противпожарна единица на Град Скопје како и Брза помош.

 

- Реклами -