20.2 C
Ohrid
понеделник, јуни 17, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведениот активист на Вмро-Дпмне: Полицијата ме тепаше во комбето, при што изгубив...

Приведениот активист на Вмро-Дпмне: Полицијата ме тепаше во комбето, при што изгубив свест. (Видео)

Попладнево најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ организираше протести со блокади на повеќе раскрсници ширум Скопје со цел да македонската јавност да ја дознае вистината за преговорите со Бугарија и како што вели лидерот на партијата, Христијан Мицкоски за новото национално предавство кое го подготвува 3aeв.

Протестите покрај во Скопје се одвиваа и во 10 градови ширум државата насекаде во мирна атмосфера.

За жал во главниот град на раскрсницата кај трговскиот центар Мавровка се случи поголем инциден по кој еден од активистите на ВМРО-ДПМНЕ заврши во притвор.

Активистот на ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Калошев беше уапсен откако се обиде со својата камера да ја сними полицијата која ги запишуваше регистарските таблички на возилата кои ја блокираа раскрсницата, а беше конфронтирана од страна на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски.

Кога полицијата го забелешала Калошев како ја снима дискусијата помеѓу пратеникот и полицијата таа го уапсила при што тој добил удар во слабината и му биле ставени лисици на рацете.

Тој потоа беше одведен во полициска станица, а набрзо потоа под притисок на јавноста, присутните и пристигнувањето на лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски на блокадата кај Мавровка беше ослободен.

Kaлошев ексклузивно за Инфомакс истакна дека во полициското комбе бил тепан и навредуван, а неколку удари во слабината и главата добил при самото приведување и ставање на лисици.

Погледнете што вели тој пред камерата на Инфомакс:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...