27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Шилегов: Само Вмровските ботови ме викаат пијаница, јас ќе направам булевар тие...

Шилегов: Само Вмровските ботови ме викаат пијаница, јас ќе направам булевар тие одма, еве го од сабајле пак се начукал. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Петре Шилегов градоначалникот на Скопје неодамна даде интервју за Репортер.мк кој ја објави најавата, а во неа тој зборува за тоа како реагира на лошите коментари на социјалните мрежи.

– Мислам дека кога коментираш нешто за некого, особено во оној приватниот дел, барем треба да го познаваш човекот за кој што збориш.

На социјалните мрежи, така ја почнаа целата кампања на времето ВМРО против мене. Пи јан држел говор во собрание, од тогаш ме прати- овој е пијандура.

РЕКЛАМА

А видиш дека ти е некој вмровски бот што ти кометнира долу… Сега, ти промовираш улица, овој ти вика, пак си се напил.

Важи бе друже океј, јас можам да живеам со тоа. Очигледно дека тој што го работи тоа по налог може и така верува. Океј, нека си размишља он така, јас стварно немам проблем со тоа“, рече Шилегов.

- Реклами -