14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Oд Сдсм си тераат мајтап: Се собрале 14 луѓе со 13 возила...

Oд Сдсм си тераат мајтап: Се собрале 14 луѓе со 13 возила низ цела Македонија и протести ќе прават !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести”, велат од СДСМ.

СДСМ: Протестите на очајното ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл, едвај 13 возила со 14 луѓе
Протестите на очајното и безидејно ВМРО-ДПМНЕ доживеаја дебакл ширум земјава. Едвај 13 возила со 14 луѓе, тоа е просекот на денешните „протести”, велат од СДСМ.

„Граѓаните со ова испратија силна порака до Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, народот е против блокади! Наместо во чувствителни моменти за државата да и помогнат, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ одмагаат и саботираат. Опозицијата нема чувство за националните интереси и се обидува да ги саботира напорите да добиеме

РЕКЛАМА

Меѓувладина конференција и премостување на блокадата во ЕУ.
И во Собранието и надвор од него, ВМРО-ДПМНЕ блокираат закони и процеси важни за иднината на државата и граѓаните. Се што е во интерес на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ го кочи, опструира и блокира. Затоа денеска добија силна порака од граѓаните дека не прифаќаат блокади, кочења и уназадувања“, истакнуваат од СДСМ.

- Реклами -