19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Протестантите на Вмро-Дпмне до охридската полиција: Фрлете ги униформите се продадовте за...

Протестантите на Вмро-Дпмне до охридската полиција: Фрлете ги униформите се продадовте за 200 денари !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На блокадите на ВМРО ДПМНЕ во Охрид дојде до помал инцидент во кој учествуваа поддржувачи на партијата и полицијата која се обиде да остави слободна една коловозна лента.
Во инцидентот учевствуваше и првиот човек на ВМРО ДПМНЕ Сашо Донев, како и Командирот на Полицијата Сашо Дончески, повикуваќи ги колегите да застанат за да бидат нападнати, по што бурно реагираше Сашо Донев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Охрид.

Во продолжение погледнете го видеото:

РЕКЛАМА
- Реклами -