15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Koга полицијата не може, народот си ја зема работата во свои раце:...

Koга полицијата не може, народот си ја зема работата во свои раце: Лопов на велоспеди во Скопје изеде ќотек што ќе го памети дури е жив !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи осамна видео од лице кое краде велосипед, но сепак на крајот останува со празни раце. Според тоа што може да се види, крадецот доби ќотек од друго лице.

„Ова треба да им следи на сите “лопови”… Редовно крадење на велосипеди,резултира вака кај граѓаните,кога полицијата не превзема ништо“, стои во описот на видеото.

Според Фејсбук-групата, „Украдени точаци“, станува збор за кражба во ТЦ Буњаковец.