19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Наум Петрески до претседателот на Америка: Ти си слуга на сатаната, ти...

Наум Петрески до претседателот на Америка: Ти си слуга на сатаната, ти си гомнар со педигре..

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на САД Џо Бајден издаде декрет за земјите од Западниот Балкан со кој им се наложува на сојузните власти да ги стават на црна листа сите лица кои работат против клучните договори во регионот.

Секое лице кое директно или индиректно го спречува или е закана за спроведување на Охридскиот рамковен договор или за Преспанскиот договор ќе се најде на црната листа на САД. Декретот кој во вторникот вечер (08.06.2021) го потпиша претседателот на САД, Џо Бајден им дава овластување на сојузните власти да блокираат имот и да им забранат влез на сите лица за кои администрацијата во Вашингтон ќе оцени дека работат на штета на клучните договори во регионот на Западниот Балкан и Северна Македонија.

Изјавата на претседателот Бајден предизвика бурни реакции и лавина негативни коментари кај Македонците по социјалните мрежи, а ние ќе го издвоиме само овој коментар на нашиот естраден уметник Наум Петрески кој важи за еден голем патриот и критичар на власта…

РЕКЛАМА

May be a Twitter screenshot of 1 лице, стоење и текст

- Реклами -