27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Петковска до охридскиот градоначалник: Џабе им давате бесплатен паркинг на Србите кога...

Петковска до охридскиот градоначалник: Џабе им давате бесплатен паркинг на Србите кога ќе ги испокршат колите дури стигнат до Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пратеничката од редовите на Вмро-Дпмне Лидија Петковска до охридскиот градоначалник:

Градоначалниче!
⚠️ За да дојдат српските или било кои туристи во Охрид пред сѐ ќе се информираат за состојбата на патиштата!
⛔ Бесплатниот паркинг ништо нема да им значи кога ќе мора да го сервисираат возилото уште пред да пристигнат во Охрид!
📌 Излезете по улица и пребројте колку луѓе вршат замена на гумите што ги дупнале!
❓Вака ли се развива туризам⁉️

РЕКЛАМА
- Реклами -