15.3 C
Ohrid
четврток, јуни 17, 2021
Почетна Македонија Гpaдоначалничката ги “натepa” битолчани да игpaaт шax нaceкаде (Фото)

Гpaдоначалничката ги “натepa” битолчани да игpaaт шax нaceкаде (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Oткако пред неколку дена градоначалничката на Битола, Наташа Петровска, промовираше клупа за играње шах кај Јени Џамија, шаховски табли почнаа да се појавуваат низ целиот град.

 

Што сакаат да кажат активистите на фотографиите во продолжение, проценете сами:

РЕКЛАМА

markukule

- Реклами -