22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Ja oсвои цела нација: Роналдињо навива за Македонија. (Видео)

Ja oсвои цела нација: Роналдињо навива за Македонија. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Cо натпреварот меѓу Италија и Турција вечерва стартуваше Европското првенство во фудбал. За првпат дел од големите натпреварувања ќе биде и Македонија која својот прв натпревар го игра во недела против Австрија.

 

Голем дел од поранешните фудбалери испраќаат зборови на поддршка за нашата репрезентација која се повеќе и повеќе ги собира нивните симпатии.

РЕКЛАМА

Легендарниот Бразилец и веројатно еден од најталентираните фудбалери на сите времиња, Роналдињо испрати порака со поддршка за Македонија.

 

- Реклами -