27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаЕстрадаГарванлиев: Сонувам за дует со бугарски пејач (ВИДЕО)

Гарванлиев: Сонувам за дует со бугарски пејач (ВИДЕО)

„Не само што мислам, туку и сонувам дует со бугарски уметник“, изјави пејачот Васил Гарванлиев, кој ја претставуваше Македонија на годинашното издание на Евровизија, за БГНЕС.

Тој рече дека веќе преговара со неколку изведувачи меѓу кои и Викторија, бугарската претставничка на Евровизија.

„Ја почитувам бугарската музика, имате прекрасна традиција, прекрасни гласови. Исто така, постојат фантастични гласови во класичната музика…

Гарванлиев е оптимист во врска со односите меѓу Бугарија и Македонија: „Постојат негативни работи, но ајде да се фокусираме на добрите“.

За неговиот настап на Евровизија вели дека е многу задоволен, дека сакал да ја претстави Македонија во најдобра светлина и дека е горд на песната…

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Малолетниците кои беа најдени дрогирани се во стабилна состојба

Во свесна состојба се сите четворица малолетници кои вчера со тешка здравствена слика беа примени на Клиниката за токсикологија. Директорот на Клиниката, Андон Чибишев утрово...

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...