21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Естрада Гарванлиев: Сонувам за дует со бугарски пејач (ВИДЕО)

Гарванлиев: Сонувам за дует со бугарски пејач (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

„Не само што мислам, туку и сонувам дует со бугарски уметник“, изјави пејачот Васил Гарванлиев, кој ја претставуваше Македонија на годинашното издание на Евровизија, за БГНЕС.

Тој рече дека веќе преговара со неколку изведувачи меѓу кои и Викторија, бугарската претставничка на Евровизија.

„Ја почитувам бугарската музика, имате прекрасна традиција, прекрасни гласови. Исто така, постојат фантастични гласови во класичната музика…

РЕКЛАМА

Гарванлиев е оптимист во врска со односите меѓу Бугарија и Македонија: „Постојат негативни работи, но ајде да се фокусираме на добрите“.

За неговиот настап на Евровизија вели дека е многу задоволен, дека сакал да ја претстави Македонија во најдобра светлина и дека е горд на песната…

 

- Реклами -