21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Денес ја имавме најубавата македонска навивачка на стадионот во Букурешт.

Денес ја имавме најубавата македонска навивачка на стадионот во Букурешт.

Translate (Eng):[gtranslate]

Загубивме од Австрија, но го „освоивме“ Букурешт на наш начин, со навивачите, тие кои секогаш се со Македонија.

Попладнево на Арената во Букурешт фановите уште еднаш, по којзнае кој пат покажаа како се навива за своите миленици, како се навива за Македонија.

 

РЕКЛАМА

Не престанаа во сите 90.минути да навиваат, да ги бодрат Пандев и другарите.

На трибините тоа беше буквално МАКЕДОНСКА УБАВИНА.

- Реклами -